Gelinlik, gelinlik modelleri ve saç modelleri sitesidir.

Şalvar Modelleri

Eski bir gelenek olan şalvar köylerde hanımların rahat hareket etmesini sağlamak amaçlı giyilen bir kıyafetti ahıra girerken bahçe ile uğraşırken gibi alanlarda tercih ediliyordu bunun sebebi şalvar belden aşağıya kadar bol etek gibi ama iki bacak bileğinde dar pantolon gibi paçası olan bir kıyafet etek gibi bol olması rahat kullanımı sağlıyor ama etekteki gibi yere değmeyen pantolon paçası gibi paçaları olması temizlik ahır ve bahçede kullanışlılığı için tercih sebebi oluyor. Eskiden kullanım alanları bunlardı hala köylerde ahır ve bahçe ile ilgilenen hanımlar bu kullanışlı kıyafeti giymeyi tercih ediyorlar. Günümüzde şu sıralar çok fazla moda olan şalvar modelleri çok farklı tasarımları ile bir çok marka tarafından satışta eskiden basma denilen tarzdaki kumaşlardan yapılırdı ve kullanım amacı farklıydı şimdi tulum şalvar kısa şalvar uzun şalvar tül gibi ince kumaşlardan yapılan şalvarlar gece kıyafeti abiye olarak satılan şalvar modelleri bile var.

Genç kızlarımız tarafından çok tercih ediliyor özellikle satışı çok olan ve genç kızlarımızın üzerinde gördüğüm şalvar pantolon modelleri hoş duruyor yaz aylarında daha çok tercih ediliyor serin tutmasından kaynaklanıyor sanırım kış aylarında giyilmez mi diyenler tabi ki de kış aylarına uygun kumaşlarda şalvar pantolonlarını bulursanız giye bilirsiniz gerçekten çok rahat hem de şık olanlarını giyerek hem rahat hem şık olursunuz. Aranan modeller arasında Kütahya yöresine ait Kütahya şalvarları ayrıca diğer çok tercih edilen ve araması olan arnavut şalvar modelleri bu iki yöresel şalvarlar insanlar tarafından tercih edilen yöreye özgü kıyafetlerdir. Sizler için aradığınız şalvar modellerini yazımın sonunda görselleri ile yayınlıyorum umarım aradığınızı bulursunuz…

Derya Ateş
Merhaba sizlere gelinlik modelleri ve düğün konusunda en güncel en yeni bilgileri devamlı olarak buradan aktarmaya çalışıyoruz.


Yorum Yap

Siz de bu konu hakkındaki görüş, düşünce ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.

 • Gelinlik Giymeye Hazır mısınız ?

   Boyunuz : Cm
   Kilonuz : Kg
   Yaşınız :
   Cinsiyetiniz :
   :
   İdeal Kilonuz : Kg
   Fark : Kg
  • Gelinlikler Facebook

 • Gelinlik Makaleleri